Festiwal Nauki

III Międzyszkolny Festiwal Nauki

16 marca odbył się w naszej szkole III Międzyszkolny Festiwal Nauki, w którym uczestniczyli uczniowie z klas 3. i 4. gdańskich szkół podstawowych.

W czasie tego wydarzenia uczniowie mogli zetknąć się z różnymi zagadnieniami naukowymi z dziedziny chemii, biologii, geografii, informatyki, matematyki czy fizyki, zobaczyć jak wiedza naukowa przydaje się w życiu i ile zabawy może z niej wynikać.

Wśród uczniów rozlosowano nagrody rzeczowe, a najaktywniejsze klasy dostaną nagrody, którymi są vouchery do EduParku, Centrum Hewelianum oraz EduFun.

Impreza bardzo spodobała się naszym gościom, zarówno tym młodszym, jak i starszym, którzy przybyli do nas z Centrum Edukacji Nauczycieli.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu!

Serdecznie podziękowania dla naszych sponsorów:

Impreza objęta patronatem merytorycznym Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

 Trwa ładowanie zdjęć... 

Miło nam poinformować, że w I turze III Międzyszkolnego Festiwalu Nauki, który odbył się16 marca 2017r. największą liczbę punktów w przeliczeniu na jednego ucznia otrzymała klasa 4B z SP 49 i w nagrodę otrzyma voucher grupowy do EduFun, natomiast w II turze klasa 4B z SP 92 – voucher grupowy do Centrum Hewelianum. Serdecznie gratulujemy:)

II Festiwal Matematyki i Nauk Ścisłych 10.03.2016r.

Dnia 10 marca w Gimnazjum nr 17 odbył się II Festiwal Matematyki i Nauk Ścisłych, w którym uczestniczyło 390 uczniów ze SP nr 7, SP nr 84, SP nr 49, SP nr 24, SP nr 79, SP nr 44, SP nr 85 oraz SP nr 92. Podczas festiwalu uczniowie m.in. składali orgiami, układali bryły ze słomek, rozwiązywali łamigłówki matematyczne, wykonywali doświadczenia z elektrostatyki, hydrostatyki, badali właściwości materii, obserwowali pokaz doświadczeń chemicznych, pracowali z mapą i globusem indukcyjnym, wzięli udział w obserwacjach mikroskopowych, zapoznali się z systemem do konstruowania robotów Lo Fi Robot.

W czasie Festiwalu uczniowie wyposażeni w kartę uczestnika zdobywali punkty za wykonanie poszczególnych zadań, a kulminacją wydarzenia było rozlosowanie nagród indywidualnych w postaci gier matematycznych wśród najaktywniejszych uczniów. Poza tym klasa, która uzyskała największą liczbę punktów w przeliczeniu na jednego ucznia otrzymała voucher grupowy na zwiedzanie wystawy matematycznej „Łamigłówka” w Centrum Hewelianum. Nagrodę zdobyła klasa 5 A ze SP nr 7. Gratulujemy! Dziękujemy za udział w Festiwalu i zapraszamy za rok na kolejną edycję.

Serdecznie dziękujemy za współpracę podczas organizacji Festiwalu: Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Pomorskiego, Radzie Rodziców Gimnazjum nr 17, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 92, Centrum Hewelianum, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku oraz firmie Rebel.pl.

 

Festiwal Matematyki i Nauk Ścisłych 2015

Rok 2015 został przez Sejmik Województwa Pomorskiego ogłoszony Rokiem Matematyki na Pomorzu. Nasze Gimnazjum dołączyło się do tej inicjatywy organizując  12 marca "Festiwal Matematyki i Nauk Ścisłych". Wzięły w nim udział klasy 5. i 6. z SP 80, SP 49, SP 5, SP 24, SP 79. Uczniowie mogli zapoznać się z łamigłówkami matematycznymi, grami logicznymi (Dziękujemy firmie Rebel.pl za pomoc w przygotowaniu gier do Festiwalu), kodowaniem, wzorem Picka. Składali bryły ze słomek i papieru, oglądali przez mikroskop przygotowane preparaty, wzięli udział w zajęciach Edukacji dla Bezpieczeństwa. Zaznaczali na mapie i globusie podane szerokości i długości geograficzne, zapoznali się z budową komputera i zobaczyli jak taki sprzęt zmontować samodzielnie. W jednej z sal można było zapoznać się z prostym, a zarazem łatwo dostępnym systemem do konstruowania robotów Lo Fi Robot.

W trakcie Festiwalu uczniowie wyposażeni w karty uczestnika, zdobywali kolejne punkty. Nagrodę dla najaktywniejszej klasy zdobyła klasa Vb z SP 79. Nagrodą jest wyjście do Centrum Hewelianum na wystawę "Łamigłówka". Gratulujemy! Dziękujemy za udział w Naszym Festiwalu!

 

Festiwal Matematyki i Nauk Ścisłych

12 marca 2015 r. Festiwal Matematyki i Nauk Ścisłych w Gimnazjum nr 17 w Gdańsku

Zapraszamy do zabawy nauką!

  1. Uczniowie będą mogli zapoznać się z łamigłówkami matematycznymi, grami logicznymi, kodowaniem – kryptografią, wzorem Picka. (Dziękujemy firmie rebel.pl za pomoc w przygotowaniu Festiwalu)
  2. Ułożą bryły ze słomek i papieru (orgiami ).
  3. Wezmą udział w obserwacjach mikroskopowych fragmentów liści, hodowli pierwotniaków, drożdży, pleśni.
  4. Obejrzą pokaz udzielania pierwszej pomocy i nauczą się jak udzielić jej samodzielnie.
  5. Wezmą udział w efektownych doświadczeniach chemicznych.
  6. Zapoznają się z budową komputera i zobaczą jak taki sprzęt zmontować samodzielnie.
  7. Będą pracować z mapą i globusem indukcyjnym, zapoznają się z klasyfikacją skał.
  8. Wezmą udział w doświadczeniach z elektrostatyki, hydrostatyki, optyki, prądu elektrycznego, poznają właściwości materii.

Zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy:rokmatematyki@gmail.com Liczba miejsc ograniczona!

Termin i miejsce wydarzenia

12 marca 2015; od godziny 9.00 do 15.00

Gimnazjum nr 17 im. Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gdańsku, ul. Startowa 9 www.zkpig13.edu.pl

Kto może wziąć udział?

Zapraszamy uczniów klas 5. i 6. szkół podstawowych wraz z opiekunami (wychowawcami).

Najaktywniejsza klasa otrzyma w nagrodę wycieczkę do Centrum Hewelianum na wystawę „Łamigłówka".

Kontakt do Organizatorów

GIMNAZJUM NR 17 (zkpig13.edu.pl/kontakt)   Koordynatorki: Barbara Brzostowska, Magdalena Stankiewicz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Festiwal Nauki 2015

30 stycznia 2015 odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki. Wzięły w nim udział klasy 5. i 6. SP 92. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z eksperymentami chemicznymi i fizycznymi. Oglądali przez mikroskop przygotowane wcześniej preparaty. Wzięli udział w zajęciach Edukacji dla Bezpieczeństwa, w ramach których uczyli się jak resuscytować osobę nieprzytomną. Mogli też obejrzeć różne skały i zapoznać się z ich klasyfikacją. Zaznaczali na mapie i globusie podane szerokości i długości geograficzne.

Festiwal trwał 3 godziny, w czasie których uczniowie wyposażeni w karty uczestnika, zdobywali kolejne punkty.

Nagrodą dla najaktywniejszej klasy było wyjście do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni ufundowane przez Radę Rodziców.

Festiwal Nauki w obiektywie:

 
 
 
 
 
 
 
2011 ZKPIG13 - aktualności.
Powered by Joomla 1.7 Templates