Wywiad z Rafałem Kosikiem

ksiązka1Spotkania z „Kącikiem Literackim” rozpoczynamy od wywiadu, który przeprowadziła OLA ZYBURA, uczennica klasy IgC, ze znanym i lubianym przez młodzież autorem serii „Felix, Net i Nika” RAFAŁEM KOSIKIEM.

 

Zapraszamy do lektury wywiadu oraz książek pisarza:)

zdjęcieOla: Dlaczego Pana zdaniem warto czytać książki?

Pan Rafał Kosik: Książki czynią człowieka mądrzejszym. Czytając, przyjmujesz czyjeś doświadczenia, możesz się uczyć na czyichś błędach i sukcesach bez ponoszenia ryzyka.

Ola: Jakie książki czytał Pan w wieku 13/14 lat?

Pan Rafał Kosik: Czytałem już wtedy fantastykę naukową. Odkrywałem Lema, Zajdla i kilku innych autorów, z których połowa napisała dzieła dziś kompletnie nieprzyswajalne. Lem akurat się nie zestarzał. Oczywiście warto czytać dobre i aktualne książki, niekoniecznie fantastykę (co kto lubi). Nawet czytając mało wybitne książki, stajesz się mądrzejsza.

Ola: W jaki sposób zachęciłby Pan ludzi w moim wieku do czytania książek?książka

Pan Rafał Kosik: Czytanie pozwala na przeżycie wielu żyć. Przeżywasz każdą historię, którą przeczytasz, jesteś w niej. Namiastkę dobrej książki może Ci dać dobry film. Słaby film, słaby program w TV to czysta strata czasu i autoogłupianie. Jeśli czytasz książkę, która Cię interesuje, rozwijasz się, bo zmuszasz mózg do wysiłku. Wysiłek oznacza trening. Trening oznacza postęp. Ale żeby było jasne - na słabe książki też szkoda życia.

2011 ZKPIG13 - Wywiad z Rafałem Kosikiem.
Powered by Joomla 1.7 Templates